Американската компания за оптични уреди Карсон, създава серията VP бинокли, които се характеризират с олекотения си корпус и отлични характеристики. Моделът 8х42 предлага кристална картина, а благодарение на 42 мм си обективи, успява да погълне достатъчно светлина. Това от своя страна позволява да се извършва наблюдение и при намалена дневна светлина.
Съответно бинокълът ще се превърне във верен спътник, когато искате да го използвате преди изгрев и след залез слънце. Ще може да разпознавате обекти и да се ориентирате в обстановката. Това означава, че уредът е подходящ за лов и риболов, също така за туризъм, изучаване и преброяване на птици. Намира приложение във всички дейности на открито по всяко време на годината, независимо от метеорологичните условия.
Корпусът му е изцяло водоустойчив, като по този начин се гарантира максимална защита на оптичната система от различни външни фактори и се елиминира възможността от нахлуване на вода във вътрешността му. Това благоприятства за наблюдението по време на проливен дъжд, снеговалеж, дори и мъгла или роса.
Поради този факт, той намира и широко приложение в различни дейности, като къпингуване, състезания на открито, концерти и спортни събития.
За допълнително и здраво сцепление с ръката, отстрани на корпуса има предвидено допълнително гумено покритие. По този начин се отстранява и възможността от хлъзгане, дори когато ръката е влажна.
Избистрянето на картината се осъществява посредством набразден барабан разположен централно в горната част на корпуса между двата окуляра. Фокусирането може да се извърши с пръстите на едната ръка с едно въртеливо движение. Впечатляващо е минималното фокусно разстояние от едва метра. Така спокойно ще може да изследвате обекта на наблюдение до най-малката подробност.
Дълбочината на картината се постига като издърпате двата окуляра напред. По този начин ще може да съзерцавате гледката комфортно и да се любувате на кристалната наситено цветово картина. Издърпвайки напред окулярите, окото прилепва плътно към гуменото уплътнение и по този начин не се допуска навлизането на странична светлина, която би попречила за качественото обследване на района.
В същото време по този начин се увеличава и отстоянието на зеницата, което пък позволява на хората носещи очила да извършват наблюдение без да е необходимо тяхното сваляне. Уредът разполага и с диоптрична корекция, която се извършва от предвидения за целта пръстен разположен на десния окуляр.
Серията VP се отличава и по оптичната си система, като използва призма от типа roof със стъкла BAK4, който са с цялостно многослойно покритие. Това е гаранция за кристалната и отличното качество на картината, като неутрализира и отражението на слънцето.
За по-продължително и стационарно наблюдение, бинокълът разполага с вход за поставяне на трипод. По този начин се осигурява и по-голям комфорт и се предотвратява поява на трептене на ръцете, което да попречи на дейността
Гаранция: 2 години